zpět

Jak funguje televizní připojení od TETANET

2 minuty čtení

Znáte to, večer celá rodina usedne pohodlně do obýváku a na obrazovce televize právě začíná oblíbený film nebo seriál. S kabelovou televizí od TETANETu se váš obraz nebude sekat a vy si tak nerušeně užijete děj filmu až do konce. A to dokonce s vysokým rozlišením, bohatým výběrem kanálů a snadným ovládáním. Jak se dostane váš oblíbený pořad do televize? Jaký mechanismus stojí za tím, co vidíte na svých obrazovkách? To si vysvětlíme v tomto článku.

zena_s_ovladacem.webp

Kabelová televize

Kabelová televize známá jako CATV nebo TKR (televizní kabelový rozvod) je technologie pro přenos obrazu a dat prostřednictvím kabelových rozvodů. Tuto televizní technologii využívá i TETANET.

Jejím účelem je přinést zákazníkovi širší nabídku televizních programů a širokopásmových datových služeb. Dalším významným atributem je schopnost přenášet obraz ve vyšší kvalitě, než když se přenáší pozemně, díky stíněné kabeláži odolné proti vnějším ruchům.

Výhody kabelové televize od TETANETu

 • Disponuje vysokým rozlišením. Díky HD a dokonce UHD rozlišení si užijete každý detail vašich oblíbených pořadů.
 • Nabízí širokou škálu programů a datových služeb. S přístupem až ke 100 TV kanálům se vám otevírá svět zábavy – od filmů a seriálů, přes hudební pořady až po sport.
 • Poskytuje prvotřídní kvalitu obrazu díky stíněné kabeláži, odolné vůči vnějším rušením.
 • Má jednoduché ovládání bez zbytečné aplikace.
 • Má stabilní signál.
 • Neovlivňuje ji počasí.

Jak funguje televizní připojení TETANET

 1. Technologie kabeláže: Původně se k rozvodu signálu využívaly koaxiální kabely, které se vlivem rychlého pokroku nahradily optickými kabely.

  Zajímavost: Od 90. let 20. století se nejčastěji setkáte s hybridní opticko-koaxiální kabeláží, tedy kombinací kabeláže optické (hlavní rozvody) i koaxiální (do jednotlivých domácností).

 2. Digitalizace: Postupem času se z analogového signálu (rádiových vln) přešlo k digitálnímu přenosu. Ten umožňuje poskytnout větší množství programů a lepší kvalitu obrazu, plus různé přídavné služby.
 3. Zapojení u vás doma: Rozvodovou skříň se zesilovači a rozbočovači můžete obvykle najít na chodbě domu. Odtud vede signál do jednotlivých bytů přes koaxiální kabely.

Televizní připojení TETANET disponuje špičkovou technologií. Doufáme, že už vás pojmy jako optické kabely, digitalizace nebo koaxiální kabely nepřekvapí. Přechod na digitální vysílání TETANETu otevřel cestu k rozmanitějším programům a dalším službám.