zpět

Jaká rychlost internetu je pro vás ideální?

3 minuty čtení

Rychlost internetu je v současné době alfou a omegou ve sféře osobní i pracovní. Koukáte se na filmy a seriály na některé ze streamovacích platforem? Hrají vaše děti online hry? Pracujete občas z domova? Účastníte se webinářů? Každá z těchto aktivit totiž vyžaduje jinou rychlost připojení k internetu. V tomto článku se pokusíme vysvětlit, jaká rychlost internetu je pro vás dostačující.

rychlost_internetu.webp

Rychlost internetu určuje, jak rychle vaše zařízení může přenášet data z internetu (stahování) a na internet (odesílání). Vyjadřuje se v megabitech za sekundu (Mbps).

Jak změřit rychlost internetu?

Změřit rychlost vašeho internetu je jednoduché. Existují online nástroje pro měření rychlosti internetu, které vám ukážou jak rychlost stahování, tak odesílání. Doporučujeme zákazníkům navštívit tyto weby:

  • speedtest.net
  • fast.com
  • rychlost.cz
  • nettest.cz

Běžná rychlost internetu

Běžná rychlost internetu se v posledních letech výrazně zvýšila díky rozvoji technologií. Pro běžné domácnosti se doporučuje rychlost mezi 10-25 Mbps. Tato rychlost umožňuje plynulé streamování videí v HD kvalitě, hraní online her bez zpoždění a pohodlné prohlížení webu.

Jaká rychlost internetu je dostačující?

Odpověď na tuto otázku se liší v závislosti na vašich potřebách. Pro běžné prohlížení webu, kontrolu e-mailů a sledování videí na YouTube postačí rychlost okolo 5-10 Mbps. Rodiny s dětmi, které často streamují filmy na více zařízeních současně, by měly uvažovat o rychlosti 25-50 Mbps. Pro domácnosti, kde se hrají online hry a pracuje z domova, je ideální rychlost 50-100 Mbps.

Pro ty z vás, kteří používají internet převážně na telefonech, je dostačující rychlost internetu v mobilu obvykle nižší. Pro běžné používání, jako je prohlížení sociálních sítí, posílání zpráv a poslouchání hudby například přes Spotify, vám stačí rychlost okolo 5-10 Mbps. Pro streamování videí ve vyšší kvalitě nebo hraní online her na mobilu byste měli mít alespoň 10-20 Mbps.

Výběr správné rychlosti připojení internetu je zásadní pro maximální využití vašich online aktivit bez frustrace z pomalého načítání nebo přerušovaného koukání na váš oblíbený seriál. Nezapomeňte, že výše uvedené hodnoty jsou pouze orientační a skutečné potřeby se mohou lišit v závislosti na konkrétních podmínkách a počtu zařízení připojených k vaší síti. Pokud si nejste jisti, vždy se vyplatí vybrat trochu vyšší rychlost internetu, abyste měli dostatečnou rezervu pro všechny vaše online aktivity.

V závěru vašeho hledání ideální rychlosti internetu pro vaše potřeby je důležité nezapomenout na výběr správného poskytovatele internetu.

Když hledáte tu správnou rychlost internetu, je důležité vybrat si dobrého poskytovatele. TETANET nabízí rychlý optický internet, který skvěle poslouží pro všechno, co na internetu děláte – ať už je to sledování videí, hraní her nebo práce z domova. Instalace je hotová do 3 dnů, internet je stabilní za každého počasí a můžete mít neomezená data bez závazků. S TETANETem budete mít internet, který vám bude stačit! :)